Nová znelka SG-production

Nová znelka SG-production

Nová znelka SG-production

Žiadne komentáre na Nová znelka SG-production

Začiatok filmu “To len zachraňujem svet” bol premiérou pre novú znelku SG-production. Tú sme zmenili po viac ako 5 rokoch. Samozrejme nadväzuje na všetky predošlé, snažili sme sa ju zmodernizovať a zároveň zachovať štýl a pointu. Finálnu verziu si môžete prehrať v okne vpravo hore. Pozrite sa spolu s nami na zákulisie a zložitosť jej výroby.

Inšpiráciou boli úvodné animácie veľkých spoločností, kde kamera väčšinou akoby cúvala cez akýsi virtuálny svet až nakoniec vidíme celé logo. Takisto sme to spravili my. Kamera cúva abstraktným filmovým svetom, kde na začiatku spadnú tri sklenené kocky, tie isté ktoré boli aj v predošlých znelkách. Potom kamera letí okolo kotúčov a dobehne ju a zaostrí Linhof fotoaparát. Opačným smerom preletí zhluk filmových pásov. Zrazu vyletíme von z kocky, ktorá sa otáča spolu s ďalšími kockami. Spolu kocky utvoria logo, ktoré sa preblikom zmení na 2D verziu s textom.

Ako znelka vznikla krok po kroku? Samozrejme to celé nie je jedna jediná scéna. Na začiatok som vytvoril iba farebné pozadie, ktoré dotvára atmosféru. Pozadie je vytvorené jednoduchým trikom otáčaním a pohybmi rôznofarebných svetiel. Samozrejme v akých iných farbách ako v odtieňoch modrej. Pozadie som spravil samostatne preto, aby bol výrazne rýchlejší rendering ostatných častí animácie, ktoré majú priesvitné pozadie a tým pádom som ich mohol ľubovoľne prekrývať a kombinovať.

Scéna preletu abstraktným filmovým prostredím je jedna scéna. Na začiatku je to komplikovaný zhluk farebných a lesklých boxov, samozrejme taktiež modrých. Letíme pozdĺž akejsi kľukatej cesty, na ktorú spadnú tri kocky z predošlých animácií, jemne odrážajúce svetlo do červena. Sú to presne tie isté tri kocky dokonca aj fyzikálne. Spadnú tam podľa troch cinknutí v hudbe.

Po vyletení z prostredia dané video prekryje iné video, samostatná animácia veľkej kocky, takisto renderovaná s priesvitným pozadím. Neskôr v animácii je táto kocka rozostrená, akože simulácia zaostrenia kamery na bližšiu kocku, ktorej video nasleduje potom. Cez túto kocku je ďalšie samostatné video a to animácia príchodu písmen. Tie sa pohli od kamery a akoby odkrútili. Všetko spolu je týchto 5 vrstiev videa. Animácia preletu cez prostredie je navyše po okrajoch rozostrená.

sgpronoty

Hudbu nahral Ján Kučkovský. Vymysleli sme ju na mieste bez prípravy. Kompletný záznam nahrávky je 30 minút. Keď sme našli vyhovujúcu melódiu, nahrali sme ju rôznymi štýlmi. Tie som potom skombinoval a spojil asi 4 spolu, čo vytvorilo výslednú hudbu znelky. Noty k znelke z odposluchu napísala Alžbeta Brčiaková.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedintumblr

Komentáre

Musíte byť prihlásenýpre komentovanie.

Späť hore