Prvoaprílový Clash Royale

Prvoaprílový Clash Royale

Prvoaprílový Clash Royale

Nekomentované

Prvého apríla 2017 sme sa spolu s Hanim rozhodli spraviť si trochu srandy na jeho YouTube kanály. Ak poznáte a hráte hru Clash Royale, na videu sa zabavíte istotne aj vy: https://www.youtube.com/watch?v=dvoKN0J-0Lo

V tomto článku si môžete v skratke pozrieť, ako prebiehal celý proces výroby videa. Prvotný bol nápad a spísanie si všetkých vtipných situácií, ktoré by bolo možné spraviť. Začali sme ešte koncom februára. Začiatkom marca sme sa stretli prvýkrát a nahrali sme si všetky potrebné sekvencie, tých bolo okolo 20. Hrať sme ale museli omnoho viac Friendly Battlov, kým sa nám to podarilo tak ako bolo potrebné. Napríklad sme potrebovali aby Pekka zomrela na takom mieste, aby za ňou nebolo nič výrazné a aby sa ľahšie dala orezať tá animácia a vložiť viackrát na iné miesta obrazu. Takisto samotná Pekka musela ísť správnym smerom, aby sa neprekrýžila s inou Pekkou v druhom videu (ktoré sme potom spojili dohromady). Nahranie všetkého potrebného nám trvalo asi 3 hodiny a asi 40 zápasov.

Teraz bolo potrebné všetko dať správne dohromady. Bolo toho veľmi veľa, takže si podrobne neukážeme úplne všetko. Napríklad čo sa týka Pekka pushu, tak technikou rotoscopingu bolo potrebné snímok po snímku orezať každé video s Pekkou a umiestniť ho na seba, ako vidíte na sérii obrázkov:

CR_01

Podobným spôsobom bolo potrebné sa pohrať aj s ďalšími špeciálnymi útokmi, ktoré sa bežne spraviť nedajú. Ako vidíte, vrstiev sme použili strašne veľa, a to sme iba na začiatku. Záležalo nám na všetkých detailoch, čiže napríklad pri dvojitej Minion Horde sme museli odstrániť dvojité hodinky, ktoré sa zobrazujú pred položením jednotky, a doretušovať kameň, ktorý prekrývali. Takto pripravené krátke sekvencie jednotlivých útokov sme si vyexportovali ako hotové videá. A skladali sme postupne ďalej celé video. Hotová časová os s poukladanými všetkými vrstvami vyzerá nasledovne:

CR_02

Zabrať dal aj záver s Gem Chestkou, ktorá je samozrejme nereálna, a v skutočnosti je to iba prefarbená Silver Chestka. Tú bolo potrebné takisto snímok po snímku natrackovať počas jej spadnutia v menu. Otváranie Free Chestky s dvomi legendami sme nahradili pomerne ľahko, stačilo šikovne strihnúť videá padajúcich legiend z Legendary Chestiek a skombinovať spodnú časť videa s otváraním Free Chestky. Čo sa týka záveru zápasu zničením s Fireballom na jedenkrát, tam je stih myslím jasný, pri nahrávaní sme s Fireballom začali, potom sme hlavnú Towerku uraketovali a posledný pred úplným zničením opäť letel Fireball. Prvé miesto v Global Top Royale Clans je iba jednoduché prekrytie vrstiev. Takisto počet mincí a Gems v Menu a upgrade levely kariet sú nasimulované po vrstvách.

CR_03

Vrstiev je tak veľa aj preto, lebo sme si dali záležať aj na detailoch ako správne sa odratávajúci čas vpravo hore, správne zobrazovanie kariet v zásobníku (každá karta je samostatná vsrtva, takisto aj zobrazenie nasledujúcej karty). Dodržali sme aj výmenu zobrazenia levelu 16 pod hlavnou vežou počas celej hry (tú bolo potrebné rozhýbať rovnako ako sa hýbe pôvodná korunka počas začiatku a konca zápasu).

CR_04

Komentár sme nahrávali osobitne, vetu po vete. Takisto zvuky hry sú natočené osobitne v ďalších Friendly Battloch, a dosadené na potrebné pozície, keďže počas nahrávania obrazu sme sa rozprávali a dohadovali, ako čo kde budeme práve hrať. Celkový čas, ktorý sme pri tvorbe videa strávili odhadujeme na 20 hodín práce. Ale stálo to za tú srandu, veríme že to oceníte aj vy, dáte nám Like alebo video zazdieľate. Pre zaujímavosť, celý priečinok všetkých súborov potrebných pre toto video má 3GB a obsahuje 60 samostatných súborov (videá, obrázky, projekty editovacích programov).

Ak sa aj vy chcete naučiť presne, ako sa niečo takéto tvorí, alebo celkovo máte záujem o tvorbu videí a grafiky, odporúčam vám môj nový YouTube kanál pre začínajúcich filmárov a YouTuberov ‘A predsa sa točí’. Postupne tam nájdete: tutoriály k strihacím programom, tipy a triky pri natáčaní, tvorba grafiky, odporúčania na programy, výber kamery, zákulisia videoštúdií, rozhovory, súťaže,… Prihláste sa na odber už teraz: https://www.youtube.com/channel/UCIAQ-njWkkd_3gdpooPD1AQ


facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedintumblr

Komentáre

Trochu matiky *

Späť hore