Letné kino na hradnom nádvorí 2013

Letné kino na hradnom nádvorí 2013

Letné kino na hradnom nádvorí 2013

Žiadne komentáre na Letné kino na hradnom nádvorí 2013

Od 2. do 11. augusta sa aj tento rok premietalo na nádvorí kežmarského hradu. Vďaka kinu Iskra a filmovému klubu Iskra ste si filmy mohli vychutnať pod holým nebom a v krásnom počasí. Desať filmových večerov navštívilo spolu 767 divákov. Najväčší úspech dosiahol film Nedotknuteľní s počtom 165 návštevníkov. Avšak diváci si nenechali ujsť ani film Kauza Cervanová, s osobnou účasťou režiséra Roberta Kirchhoffa. Po filme nasledovala dlhá diskusia s režisérom. Celý program si môžete pozrieť vo videoupútavke.

Pred každým filmom sa premietal ešte aj krátky predfilm. Tento rok sa premietania zúčastnili až traja autori predfilmov. Oto Vojtičko s filmom Cínová duša, o práci opravára organov Ota Dlugoša z Kežmarku, ďalej Daniel Dluhý s filmom Kríž v tráve, o dedine Ruskinovce, ktorá dnes už neexistuje, a napokon aj Stanislav Griguš, s filmom RGB, ktorý bol úvodným videom na medzinárodnej konferencii počítačovej grafiky. Rozhovor pred premietaním so Stanislavom Grigušom si môžete pozrieť tu.

Súčasťou večerov bola aj svetelná show na jednej stene hradu. Tú som mal na svedomí tiež ja, Stanislav Griguš. Nie je to žiadna komplexná animácia, cieľom bolo trochu nádvorie oživiť pre atmosféru, a zároveň aby to nebolo rušivé počas premietania. Vytvorenie takejto show nebolo až tak komplikované, ako by sa mohlo zdať. Zopár večerov pred prvým premietaním som si večer našiel miesto, z kadiaľ a kam by bolo najlepšie premietať. Ako najvhodnejšie miesto sme nakoniec našli danú stenu hradu, projektor bol umiestnený na streche jedného zo stánkov, ktoré sa nachádzajú na nádvorí. Bielou farbou som si osvietil stenu a takto som si ju odfotil, aby som presne vedel, ktoré časti steny sú zasiahnuté. Podľa fotografie som vytvoril video s animáciami presne podľa okien. Každý večer bolo potom potrebné projektor presne nasmerovať na stenu, čo bol vždy problém kvôli nerovnosti povrchu strechy. Verím, že svoj cieľ oživiť letné kino projekcia splnila. Celú projekciu si môžete pozrieť na tomto linku, aj keď v dosť nízkej kvalite kvôli tme.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedintumblr

Komentáre

Musíte byť prihlásenýpre komentovanie.

Späť hore