Programovanie (1) – projekty

Programovanie (1) – projekty

Programovanie (1) – projekty

Žiadne komentáre na Programovanie (1) – projekty

Základy programovania v jazyku C++ poskytujú dostatočné poznatky a vedomosti o tom, ako naprogramovať jednoduché hry akéhokoľvek žánru. V prvom a druhom semestri prvého ročníku som okrem povinných skúškových hier vytvoril aj zopár vlastných hier.

Logic Game

Známa logická hra, kde treba presúvaním políčok usporiadať čísla od 1 po 8. Klikaním myšou na políčka pri voľnom mieste sa políčka presúvajú. Pri štarte sa na 9 miest rozmiestnia náhodne políčka s číslami a prázdne miesto. Program počíta počet ťahov a pri každej hre sú hracie polia s číslami inej farby.
Program má 134 riadkov, z ktorých by sa ešte dalo ušetriť po vhodných úpravách, na ktoré už bohužiaľ nevyšiel čas.

Átriáky – The game

Hra odovzdaná ako semestrálny projekt v druhom semestri. Úlohou hráča je šípkami ovládať postavičku kvázi študenta, ktorý v bludisku, ktoré pôdorysom pripomína jeden átriový domček ŠD Mlyny – Mlynská Dolina Bratislava, musí pozbierať všetky fľaše alkoholu, skriptá a pizze. Pritom sa musí vyhnúť SBSkárom a mačkám, ktoré sa náhodne pohybujú po chodbách.
Je možné dodatočne nastaviť obtiažnosť a vypnúť nepriateľov, prípadne si zapnúť nesmrteľnosť.
Program má 361 riadkov, obsahuje objektové triedy a pracuje s bitmapovými obrázkami.

Tyrian 2009

Napodobenina starej klasiky Tyrian, kde raketou letíte vesmírom, vyhýbate sa prekážkam, zostreľujete nepriateľov, získavate rôzne bonusy a získavate čím vyššie skóre. Hra zatiaľ nie je dokončená, ale obsahuje 4 objektové triedy, z ktorých je jedna určená na generovanie nepriateľov a má 15 vstupných parametrov. Obrázky stiahnuté z internetu a dodatočne upravené. Ovládanie šípkami, streľba medzerníkom. Bonusmi je možné vylepšovať strelnú zbraň, prípadne zvyšovať skóre alebo obnovovať život. V hre funguje počítanie skóre, zapauzovanie hry, počítanie percent zostrelených nepriateľov, zobrazovanie dôležitých oznámení o stave lode. Pozadie sú animované hviezdy.
Hra má 611 riadkov.

Pozrite si video hrania hry:

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedintumblr

Komentáre

Musíte byť prihlásenýpre komentovanie.

Späť hore