Life is hard – animovaný film

Life is hard – animovaný film

Life is hard – animovaný film

Žiadne komentáre na Life is hard – animovaný film

Krátky animovaný film o nás všetkých, ktorí kráčame svojim životom, niekedy sa cítime úplne sami a natrafíme na mnoho nečakaných pádov a zvratov a okúsime mnoho falošných nádejí. A aj keď si nie vždy zvolíme najlepšiu cestu, stále vieme, že aj keď je náš život ťažký, tak napriek tomu je úžasný.

Film sa metaforicky snaží vyjadriť cestu životom každého z nás, najmä prekonávanie zlých a nečakaných situácií, časté falošné nádeje, rozhodovanie sa, ktorou cestou sa ďalej poberieme, naše myšlienkové pochody a zamyslenia. K čomu to všetko smeruje a ako sa s tým stotožniť a vyrovnať? Precíťte svoj život behom tohto filmu! ;)

Film bol tvorený pomocou 3D technológie programom 3Ds Max. Jednoduché prostredie a postavička tvorbu filmu vôbec neuľahčili. To že je všetko v rovných líniách vyjadruje štýl animácie tohto filmu a jeho abstraktnosť. Film sa nesmie brať ako cesta postavičky, ktorá sa stretá s nereálnymi situáciami, ale ako našu cestu životom. Model postavičky som mal pripravený už dávnejšie a plánoval som ju použiť na iný projekt ku ktorému som sa nedostal. Potom prišiel nápad s týmto filmom, tak som sa rozhodol ju použiť. Tento film je môj prvý, v ktorom postava vyjadruje svoje emócie, avšak iba jednoduchým ohýbaním častí tváre a pohybom očí. Na animáciu chôdze a pohybu som použil Character studio. Celý film je postavený na hudbe a podľa nej sa odohráva dej. Pred začiatkom animovania som si napísal podrobný scenár, ktorý som neskôr pri animovaní mierne pozmenil. Vyhodil som niektoré časti, ale film je aj tak stále trošku prehustený. Celková tvorba filmu trvala asi tri týždne 2 až 3 hodiny denne. Finálny render do HD trval okolo 20 hodín.

cinema.sgproduction.sk

júl 2012 – Film bude premietaný ako predfilm počas Letného kina na hradnom nádvorí v Kežmarku.

okt 2009 – Film získal ďalšie ocenenie na celoslovenskej súťaži Oravská Osmička 2009 a to v podobe tretieho miesta za animovaný film.

8.7.2009 – Dnes o 18.30 a potom celý týždeň bude film odvysielaný vždy po Kežmarskom magazíne na KTV – kežmarská televízia. Takisto v tomto magazíne uvidíte aj reportáž z Cineamy 2009.

9.6.2009 – Na celoslovenskej prehliadke amatérskych filmov CineAma 09 sa film umiestnil na treťom mieste v kategórii animovaného filmu. Tohtoročná prehliadka opäť ukázala, že mladí filmári majú stále chuť a silu tvoriť vlastné a kvalitné diela.

7.4.2009 – Film bol úspešný na krajskom kole súťaže amatérskych filmov – CineAma 2009 a postúpil na celoslovenské kolo do Banskej Bystrice.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedintumblr

Komentáre

Musíte byť prihlásenýpre komentovanie.

Späť hore